Články a rozhovory

Vlakem a tramvají na jednu jízdenku. Kraj chystá kartu na vše (7.4.2015)

Na jednu jízdenku z Jeseníku do centra Olomouce? Podobnou možnost by mohli příští rok dostat cestující v Olomouckém kraji.

Březnové číslo měsíčníku Olomoucký kraj přináší aktuality z dění v regionu (19.3.2015)

V těchto dnech vychází třetí vydání měsíčníku Olomoucký kraj v roce 2015, které informuje o poslední etapě obnovy zámku a parku v Čechách pod Kosířem za zhruba 24 milionů korun.

Únorové číslo měsíčníku Olomouckého kraje vychází (19.2.2015)

V těchto dnech vychází druhé vydání krajských novin v roce 2015.

Lednové číslo krajských novin vychází (22.1.2015)

V těchto dnech vychází první vydání měsíčníku Olomoucký kraj v roce 2015.

Online rozhovor pro Olomoucký deník (9.1.2015)

Jiří Rozbořil má za sebou dva roky jako hejtman Olomouckého kraje. A další dva ještě před sebou. Co se mu zatím povedlo a co ho naštvalo? Kde by mělo vedení kraje přitlačit a kde ubrat? Odpovědi na otázky čtenářů najdete v online rozhovoru pro Olomoucký deník.

Oblíbenost hejtmanů - prosinec 2014 (17.12.2014)

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil je čtvrtým nejlépe hodnoceným představitelem krajů, mezi něž patří i hlavní město Praha. Vyplývá to z aktuálního průzkumu veřejného mínění společnosti SANEP.

Prosincové číslo krajských novin vychází (11.12.2014)

V těchto dnech vychází prosincové vydání měsíčníku Olomoucký kraj, ve kterém hejtman Jiří Rozbořil bilancuje rok 2014 a představuje plány pro rok 2015.

Dvojrozhovor s hejtmanem Jiřím Rozbořilem a Karlou Mornstein-Zierotin (25.6.2014)

Rozhovor poskytnutý při příležitosti konání soutěže Šumperský hafan

Silová ministerstva nejsou v rukou ČSSD – rozhovor pro Parlamentní listy (23.1.2014)

V minulých dnech poskytl Jiří Rozbořil rozhovor serveru Parlamentní listy. Hodnotí v něm svůj první rok ve funkci hejtmana i loňské volby do Poslanecké sněmovny a následné koaliční vyjednávání o nové vládě.

Úspory nebudou mít negativní dopad na občany - rozhovor pro deník Právo (5.1.2014)

Počátek nového roku vždy skýtá příležitost k ohlédnutí se za tím minulým. Rok 2013 skončil. Jak jej bilancuje hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil, se dočtete v rozhovoru pro deník Právo.

Když nemáme velké ruské kolo, sestavme ho z těch malých – rozhovor pro MF Dnes (29.10.2013)

Známé londýnské ruské kolo London Eye stojí za nynější ideou hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila o vytvoření velkého turistického lákadla a symbolu celého regionu. Prozatím zde však něco takového chybí. Jak ovšem Jiří Rozbořil v rozhovoru pro MF DNES upozorňuje, má region celou řadu malých koleček, z nichž si může své pomyslné velké kolo sestavit.

Do volební kampaně patří doprava, daňové příjmy krajů, zdravotnictví, školství a sociální věci (9.10.2013)

Krajské noviny v minulých dnech položily hejtmanům otázky týkající se voleb do Poslanecké sněmovny. Odpovědi Jiřího Rozbořila naleznete i na jeho webu.

Jiří Rozbořil: Kraj se připravuje na další rozpočtové období Evropské unie (2.7.2013)

V letošním roce končí sedmiletý cyklus plánování dotací z Evropské unie, které Olomoucký kraj i celá naše republika ve značné míře čerpá. Jaký je aktuální stav příprav na období 2014 až 2020, jsme se zeptali hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila.

Hejtman poděkoval tvůrcům vítězné expozice (10.6.2013)

Hejtman Jiří Rozbořil se v minulých dnech setkal s autory expozice Příroda Olomouckého kraje, která zvítězila v letošním ročníku soutěže Gloria Musaealis.

Jiří Rozbořil přijal velvyslance Tuniska (7.6.2013)

Hejtman Jiří Rozbořil tento týden jednal s velvyslancem Tuniska Moncefem Hajerim, který jej navštívil v sídle Olomouckého kraje. Obsahem setkání byly především možnosti spolupráce mezi podnikateli z obou zemí.

Na Noc kostelů se otevřely chrámy, kaple a modlitebny (25.5.2013)

Jiří Rozbořil společně s dalšími hosty v pátek 24. května slavnostně zahájil Noc kostelů, při níž se otevírají chrámy, kaple a modlitebny.

Bikery v helfštýnském cíli pozdravil hejtman (4.5.2013)

Jiří Rozbořil osobně pozdravil a předal ocenění nejlepším cyklistům mezinárodního závodu Author Šela Marathon.

Věnce obětem Přerovského povstání (2.5.2013)

U památníku obětem Přerovského povstání se ve čtvrtek 2. května sešli pamětníci, zástupci Armády ČR, města Přerova a vedení kraje v čele s hejtmanem Jiřím Rozbořilem a náměstkem Radovanem Rašťákem.

Javoříčko si připomnělo výročí tragédie (30.4.2013)

Tragédii, při níž nacisté v roce 1945 vypálili domy a zavraždili řadu obyvatel, si v sobotu 27. dubna připomněli účastníci pietní vzpomínky v Javoříčku.

Ve Vlastivědném muzeu představují osobnosti kraje (24.4.2013)

Za výrazné finanční podpory zřizovatele muzea vznikla expozice, která zatím zahrnuje 33 významných historických postav.

Velikonoční jarmark navštívil hejtman Jiří Rozbořil (26.3.2013)

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil dnes zavítal na Velikonoční jarmark, který organizovalo Regionální centrum Olomouc ve svých prostorech ve spolupráci s Olomouckým krajem.

Prezident Zeman vnímá problémy a potřeby krajů (13.3.2013)

Společně s celým hejtmanským sborem se setkal ve středu 13. března na Pražském hradě s novým prezidentem republiky Milošem Zemanem také hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. Podobně jako jeho kolegové přivezl na Hrad jako dárek symbolický balíček s regionálními pochutinami, mezi nimiž nechyběly loštické tvarůžky nebo litovelský pivní speciál.

Novým hejtmanem Olomouckého kraje je Jiří Rozbořil (19.11.2012)

Olomoucký kraj od pondělí 19. listopadu řídí Jiří Rozbořil. Zastupitelstvo jej zvolilo novým hejtmanem, když pro něj hlasovalo 35 z 55 jeho členů. „Jsem připravený pracovat ve prospěch všech občanů Olomouckého kraje,“ konstatoval Jiří Rozbořil bezprostředně po svém zvolení.

Rozhovor pro Olomoucký deník (5.10.2012)

Rozhovor s kandidátem ČSSD na hejtmana o zásadních tématech voleb a nejen o nich

Volební rozpočet ČSSD (1.10.2012)

Sociální demokraté v Olomouckém kraji se rozhodli zveřejnit náklady na letošní krajské volby na svých internetových stránkách www.volbaprokraj.info. Cílem je především ukázat, že ve své kampani nemají co skrývat a jejím jediným cílem je, aby se mohli obyvatelé Olomouckého kraje co nejlépe seznámit s jejích programem. „Nikdy jsme neměli co skrývat a již před samotnými volbami tím chci zdůraznit, že jsme vždy jednali a nadále budeme jednat naprosto transparentně. Na krajské volby máme k dispozici kolem 2,5 milionů korun a na těchto nákladech se podílejí i samotní kandidáti. Já osobně jsem ze svého přispěl již částkou 300 tisíc korun a kandidáti z první dvacítky dají k dispozici každý mezi desíti a patnácti tisíci.“ uvedl kandidát ČSSD na hejtmana Jiří Rozbořil.

ČSSD zahájila svou kampaň slovy \"Tykadla budiž, vulgarismy a poškozování ne\" (17.9.2012)

Program ČSSD pro Olomoucký kraj (2012 - 2016) (17.9.2012)

Volební teze ČSSD (17.9.2012)

(Ne)dostatek peněz ve spolkovém životě (10.9.2012)

Rozhovor s kandidátem na hejtmana olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem (21.8.2012)

Ptali jste se Jiřího Rozbořila, kandidáta na olomouckého hejtmana za ČSSD, na vše, co vás zajímá o politice i mimo politickou sféru. Jiří Rozbořil odpovídal v úterý on-line 21.8. od 14 do 15:30. Z důvodu odjezdu na služební cestu, nestihl zodpovědět úplně všechny vaše dotazy. O odpovědi na ně ovšem nepřijdete, pan Rozbořil na zbylé dotazy odpoví během dvou následujících dnů.

Rozhovor pro Parlamentní listy (19.8.2012)

Dokud není jasné, jak se o lidi postarat, lůžka rušit nebudeme. (31.7.2012)

Kandidát na hejtmana Olomouckého kraje za ČSSD Jiří Rozbořil se na tiskové konferenci v Praze vyjádřil k záměru ministerstva zdravotnictví rušit akutní lůžka. Zdůraznil, že nejprve pro to musí být vytvořeny podmínky a musí být ujasněno, jak bude o lidi postaráno.

DOKUMENT: Volební manifest ČSSD ke krajským a senátním volbám 2012 (20.6.2012)

Senátní a krajské volby, které jsou před námi, jsou šancí pro všechny voliče vystavit politice pravicových vlád jasné vysvědčení. Právě Váš hlas v krajských a senátních volbách pro sociální demokracii pomůže v krajích České republiky a v Senátu prosazovat sociálně odpovědné spravedlivé reformy a udržet principy společenské solidarity.

TISKOVÁ ZPRÁVA: ČSSD v Olomouckém kraji povede v krajských volbách Jiří Rozbořil (31.3.2012)

Olomouc - Lídrem kandidátky sociálních demokratů v krajských volbách v Olomouckém kraji bude provozní náměstek ředitele olomoucké fakultní nemocnice a zastupitel Olomouce Jiří Rozbořil. Rozhodli o tom dnes ve Šternberku na Olomoucku účastníci krajské konference ČSSD. Rozbořila volilo 87 delegátů, 39 hlasovalo pro jeho protikandidáta, krajského předsedu ČSSD Jaroslava Vomáčku.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dala zelenou stavbě úřadu (23.2.2011)

Na jednání Zastupitelstva města Olomouce dne 23. února 2011 nebyl schválen návrh klubu zastupitelů ČSSD, který při projednáváni pokynů pro zpracování územního plánu Statutárního města Olomouce požadoval vyhrazení lokality na Tabulovém vrchu především pro účely bydlení.

Tisková zpráva ČSSD ke schválení rozpočtu města Olomouce na rok 2011 (21.12.2010)

V úterý 21. prosince 2010 byl na 2. zasedání Zastupitelstva města Olomouce schválen „Návrh rozpočtu Statutárního města Olomouce na rok 2011“. ČSSD se při tomto hlasování zdržela.

Metylalkoholový byznys (30.11.1999)

Prezident Zeman ukončil třídenní návštěvu Olomouckého kraje (30.11.1999)

Poslední video
Poslední foto
Kalendář akcí
© Copyright 2012  -  Jiří Rozbořil  -  Všechna práva vyhrazena  |  Napište mi  |  RSS