Hejtmana Rozbořila navštívili senioři ze slovenského Bardějova

Zástupci seniorů z Okresní organizace Jednota důchodců dorazili do sídla hejtmanství v doprovodu představitelů Krajské rady seniorů Olomouckého kraje v čele s předsedkyní Milenou Hesovou.

27.4.2016


„Na spolupráci jsme se se seniory z Bardějova dohodli v loňském roce. Vzájemně se navštěvujeme a předáváme si zkušenosti. V těchto dnech k nám přijela asi šedesátka slovenských důchodců – navštívili výstavu Flora a také Pevnost poznání v Olomouci,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

S hejtmanem Jiřím Rozbořilem zástupci seniorů ze Slovenska diskutovali především o podpoře aktivit pro důchodce.

„Senioři tvoří nezanedbatelnou část obyvatel regionu. My proto podporujeme Krajskou radu seniorů i její aktivity. Velký úspěch má například projekt seniorského cestování, který funguje už od roku 2008. Spočívá v tom, že krajem vybraná cestovní kancelář zorganizuje v sezóně řadu jednodenních výletů na turisticky atraktivní místa. Senioři zaplatí dvě stě korun. Zbytek peněz doplácí hejtmanství. V ceně zájezdu je doprava, strava, služby průvodce a prohlídka turistického cíle,“ vysvětlil Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

V loňském roce takto cestovalo 2 600 seniorů. Projekt bude pokračovat i letos.

Krajská rada seniorů Olomouckého kraje funguje v regionu už řadu let. V současné době sdružuje na 3 000 členů.

Poslední video
Poslední foto
Kalendář akcí
© Copyright 2012  -  Jiří Rozbořil  -  Všechna práva vyhrazena  |  Napište mi  |  RSS